Miejskie Eliminacje do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018″

Uczniowie z wojkowickich szkół 15 marca br. zaprezentowali się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach podczas Miejskich Eliminacji do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018″. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy. W tym roku uczniowie najchętniej sięgali do twórczości Jana Brzechwy iWisławy Szymborskiej, a także po fragmenty “Małego Księcia” oraz “Mikołajka”.

Młodych wykonawców oceniało jury w składzie: Małgorzata Krawczyk – nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach, Agnieszka Cieśla – nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach oraz pani Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Jury oceniało między innymi dobór repertuaru, interpretację utworu, a także ogólny wyraz artystyczny. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

KATEGORIA I (klasy 0-III):

I miejsce- Milena Misiewicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach);

II miejsce- Oskar Kacuga (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach);

III miejsce- Piotr Piasny (Przedszkole Przyjaciół Bajek w Wojkowicach)

Wyróżnienia:

Agata Misiewicz (Przedszkole Przyjaciół Bajek w Wojkowicach)

Grzegorz Gumulak (Przedszkole Przyjaciół Bajek w Wojkowicach)

KATEGORIA II (klasy IV-VI):

I miejsce- Magdalena Piasny  (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach);

II miejsce- Zofia Pitas (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach);

III miejsce- Iga Pustułka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach);

Wyróżnienia:

Radosław Cichoń  (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach);

Julia Pawliczak (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach);

Emilia Skrzypek (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach);

KATEGORIA III (gimnazjum):

I miejsce- Zuzanna Mazur (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach).

II miejsce- Maja Kania (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach).

III miejsce- Antonina Kowara (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach).

Do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2018 r. od godz. 9.00 w Teatrze “KOREZ” w Katowicach, pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice (budynek Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, I piętro), zakwalifikowały się następujące osoby: Milena Misiewicz, Magdalena Piasny oraz Zuzanna Mazur.

Więcej informacji na stronie: http://www.rok.katowice.pl/OKR/pl Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

Sylwia Łukasik