Chór Kameralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach

Instruktorzy – Paulina Dziedzic

Paulina i Michał Dziedzic - prowadzący Wielopokoleniowego Chóru Kameralnego Miejskiego Ośrodka Kultury w WojkowicachUrodzona 11.09.1990 r. w Świętochłowicach. W latach 2011-2016 studiowała Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej w Katowicach, a następnie na tej samej uczelni w klasie dr Sylwii Olszyńskiej Wokalistykę, otrzymując w 2019 roku dyplom studiów magisterskich. W międzyczasie studiowała rok w Instytucie Pedagogicznym im. Zoltána Kodálya w Kecskemet na Węgrzech, gdzie uczyła się w ramach programu stypendialnego Erasmus.

Wykonała następujące partie operowe: Orfeusz z „Orfeusza i Eurydyki” Ch. W. Glucka, Mercedes z „Carmen” G. Bizeta.

W trakcie studiów wielokrotnie wykonywała kompozycje współczesne autorstwa studentów kompozycji, m.in. „Psalm 2” (Wojciech Michno), „Gad” oraz „Fammes” (Tomasz Bauć) czy „Scenę z Różą” jako Mały Książę (Marcin Jerzy Chrostek).

Uczestniczyła w kursach wokalnych, m.in. w Łebie, w Sosnowcu i w Iwoniczu-Zdroju oraz na macierzystej uczelni, szkoląc swój warsztat pod czujnym uchem śpiewaków światowej sławy, jak m.in.: Stefania Toczyska, Jadwiga Rappe, Donata Hoppel, Piotr Łykowski czy Thomas Heyer.

Otrzymała wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA” w Katowicach (2015) oraz nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Gdańska na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (2019).

Ma bogate doświadczenie chóralne. Przez wiele lat śpiewała w nagradzanym na arenie międzynarodowej Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracowała także z Chórem Polskiego Radia, Chórem Opery Śląskiej czy Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2018 roku prowadzi Chór Kameralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Michał Dziedzic

Urodzony w 1992 roku w Brzesku. Naukę śpiewu klasycznego rozpoczął w wieku 14 lat w klasie śpiewu solowego dr Moniki Kucińskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. W wieku 16 lat został uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie śpiewu solowego dra hab. Macieja Gallasa. W roku 2011 tym podjął studia dzienne w Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku „Wokalistyka” w klasie śpiewu solowego ks. dra hab. Pawła Sobierajskiego. Brał udział w warsztatach wokalnych, m.in. prowadzonych przez Bogdana Makala, Karinę Skrzeszewską Ewę Biegas.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Stefanię Toczyską, Andrzeja Dobbera czy Izabelę Kłosińską. Był finalistą wielu konkursów wokalnych w zakresie muzyki klasycznej oraz rozrywkowej.

Do jego osiągnięć można zaliczyć m.in. II miejsce w ogólnopolskim konkursie pieśni Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae” W Bochni (2010 r.) Ma na swoim koncie liczne koncerty na terenie Górnego Śląska oraz Małopolski. W latach 2011-2012 wykonywał prawykonania opracowań utworów pasyjnych dr Moniki Kucińskiej współpracując ze stowarzyszeniem „Człowiek-człowiekowi” w Zabierzowie.

W latach 2014-2015 był aktorem-solistą w Teatrze Prowincja, a następnie w Polskim Teatrze Historii kreując główne postaci w takich spektaklach, jak: „Santo Subito”, „Uczyń mnie Drzewem” czy „Katyń”. Od 2018 roku rozpoczął współpracę z teatrem muzycznym Arte Creatura, kreując takie postacie w operetkach i operach jak: Samuel w operetce Piraci z Penzance A. Sullivana, Le Dancaïre w operze „Carmen” G. Bizeta, Boni Kancsianu w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána, Wicehrabia Cascada oraz Hrabia Daniłło w operetce „Wesoła Wdówka” F.Lehara. 23.02.2020 debiutował w roli Pappacody w operetce „Noc w Wenecji” J.Straussa.

O zajęciach

Chór Kameralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, niegdyś – chór wielopokoleniowy, od kilku lat prowadzony w MOK-u przez doświadczonych instruktorów zajmujących się emisją głosu i śpiewem, jest wizytówką naszej placówki. Uczestnicy często występują podczas uroczystości i koncertów organizowanych przez MOK. W skład chóru obecnie wchodzą dorośli, ale w przeszłości pojawiały się również dzieci, a każdy z nich wnosi własną wrażliwość muzyczną oraz umiejętności wokalne. Podczas cotygodniowych zajęć uczestnicy poznają konkretne utwory, które następnie wspólnie, z podziałem na głosy ćwiczą w grupie. Na  spotkaniach uczestnicy poznają również możliwości własnego głosu i trenują warsztat wokalny. Oprócz ćwiczenia w grupie spotkania Chóru Kameralnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach są również okazją do indywidualnego ćwiczenia emisji głosu i poznania swoich możliwości wokalnych.

Opłata stała: 20 zł za miesiąc (4 próby)
Kiedy: środy / 17:00 – 20:00
Rodzaj zajęć: zespół