Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “Moje serce to jest muzyk”

10 grudnia 2018

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “Moje serce to jest muzyk”

Powiatowy Konkurs Fotograficzny na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny Wojkowic. Organizatorzy co roku starają się wybrać temat, który pozwoli na jak najlepsze zaprezentowanie wrażliwości artystycznej oraz talentu uczestników. Tym razem tytuł konkursu był odrobinę przewrotny – bo czy można za pomocą obrazu uchwycić muzykę?

Hasło: „Moje serce to jest muzyk” było wyzwaniem nie tylko dla uczestników ale i samego jury. Pani Barbara Pawlak- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Pani Magdalena Pasternak- Absolwentka ASP w Katowicach oraz Pan Mariusz Wnukowski- artysta, plastyk, instruktor zajęć i warsztatów artystycznych, byli niejednokrotnie zaskakiwani przez uczestników odbiorem oraz interpretacją tematu. Po niezwykle burzliwych naradach udało się jednak wyłonić laureatów. W 4 kategoriach wiekowych przyznane zostało 11 nagród oraz 1 wyróżnienie:

I KATEGORIA WIEKOWA

(klasy I-III)

I MIEJSCE:  Natalia Wysocka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie

II MIEJSCE:  Aurelia Sobolewska- Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie

III MIEJSCE: Aleksandra Ścibich- Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie

II KATEGORIA WIEKOWA

(klasy IV-VI)

I MIEJSCE: Nikola Prostacka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach

II MIEJSCE:Marcel SobolewskiSzkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie

III MIEJSCE: Ania Zięba Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie

III KATEGORIA WIEKOWA

(klasy VII-VIII i gimnazjum)

I MIEJSCE: Alicja Półtorak – Gimnazjum nr 3 w Będzinie

II MIEJSCE: Wiktoria Wilk – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach

III MIEJSCE: Beata Nowak – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach

WYRÓŻNIENIE: Martyna Kobus – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie

IV KATEGORIA WIEKOWA

(dorośli)

I MIEJSCE: Marta Tofil

II MIEJSCE: Ewelina Malinowska

Laureatom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste rozstrzygnięcie 10.12.2018 o godzinie 13:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach ul. Jaworznik 6.

Sylwia Łukasik

10 grudnia 2018