Regionalny Zespół Folklorystyczny “Jaworznik” w nowej odsłonie!

19 października 2019

Regionalny Zespół Folklorystyczny “Jaworznik” w nowej odsłonie!

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu naszego wojkowickiego zespołu folklorystycznego “Jaworznik”. Koncert odbędzie się 19 października o godzinie 16.00. Zapraszamy nie tylko sympatyków zespołu oraz muzyki folklorystycznej, ale wszystkich mieszkańców Wojkowic, bowiem zespół przygotował na tę okazję repertuar zupełnie nowy, zaskakujący i zmieniający oblicze znanej nam od lat grupy. A jak się zaprezentuje? O tym przekonamy się już niebawem. Gościnnie wystąpi również chór „Echo” z Ogrodzieńca.

Od lat kojarzony z folklorem, promowaniem lokalnej kultury i tradycji, zespół “Jaworznik” nauczył nas wielu regionalnych pieśni, pokazał obyczaje i obrządki związane ze świętami religijnymi a także ludowymi zwyczajami. Dzięki nim pamiętamy i kultywujemy tradycję, ocalamy od zapomnienia, a także integrujemy się z regionem. Ta część działalności zespołu jest wyjątkowa, jej zawdzięczamy promocję naszej miejscowości, jej historii i wszelkich związanych z nią elementów, jak na przykład stroje czy instrumenty muzyczne. I właśnie z tą tradycją i folklorem zespół postanowił wejść w dialog…i nieco pozmieniać akcenty. Wzorem współczesnych chórów i grup muzycznych, zespół “Jaworznik” pokaże się w nowoczesnej odsłonie, w nowych strojach i zupełnie innym od dotychczasowego repertuarze! Pojawią się utwory do tej pory nie wykonywane przez grupę, a zespołowi towarzyszyć będą zaproszeni na te okazję goście! Będzie to zespół “Echo” z Ogrodzieńca. “Echo” jest chórem, który powstał w 1992 roku a jego siedzibą jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu. W ich repertuarze znajdują się piosenki biesiadne, rozrywkowe, religijne i patriotyczne. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe spotkanie z muzyką! Wstęp na wydarzenie jest wolny.

19 października 2019
Wydarzenie kategoria: