Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada

11 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada

11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu świąt państwowych w naszym kraju. Dzień ten jest pamiątką odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Symbolika tej daty jest ważna z wielu powodów – przypomina nam o utraconej wolności, o jej odzyskaniu i wartości jaką za sobą niesie, o tym jak ważne są wspólne cele i dbanie o prawo do niezależności na co dzień. 101 rocznica święta będzie również obchodzona uroczyście w naszym mieście.

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury włączy się w uroczyste obchody Narodowego święta Niepodległości, które będziemy świętować w Wojkowicach w ważnych dla naszego miasta miejscach pamięci. W zeszłym roku świętowaliśmy 100 lecie odzyskania niepodległości i te wyjątkowe obchody obfitowały w wiele wydarzeń i ciekawy program artystyczny. Tegoroczne obchody już tradycyjnie zostaną zainaugurowane mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości wezmą udział w przemarszu pod pomnik “Ku czci Poległych w Obronie Ojczyzny”, gdzie zostaną złożone wiązanki i gdzie również nastąpi dalsza część uroczystości. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenie się w jedno z najważniejszych dla Polaków świąt narodowych.

11 listopada 2019
Wydarzenie kategoria: