Mały OKR – Eliminacje Miejskie

26 lutego 2020 - 27 lutego 2020

Mały OKR – Eliminacje Miejskie

Mały OKR, to cykliczny konkurs organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach przy współpracy z Teatrem „Korez”. Adresatami są wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Wzorem poprzednich lat już 26 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach wyłonieni zostaną laureaci, którzy reprezentować będą nasza gminę podczas przesłuchań regionalnych.

Podczas eliminacji miejskich adepci sztuki deklamacji zmierzą się w trzech kategoriach wiekowych:

• klasy 0 – III szkoły podstawowej (recytacja)
  • klasy IV – VI szkoły podstawowej (recytacja, „wywiedzione ze słowa”,)
  • klasy VII i VIII szkoły podstawowej (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, „poezja śpiewana”)

Uczestnicy mają pełną dowolność wyboru repertuaru, jednakże należy pamiętać że jury ocenia nie tylko wartości artystyczne samego utworu ale i dostosowanie go do umiejętności i wieku uczestnika. Nie mniej ważna będzie oczywiście emisja i ekspresja składające się na ogólny wyraz artystyczny.

Warunkiem przystąpienia do zmagań konkursowych jest dostarczenie do MOK-u karty uczestnictwa w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 lutego (pocztą, e-mailem bądź osobiście). Eliminacje miejskie rozpoczynają się 26 lutego o godzinie 10:00.

Regulamin zawierający szczegółowe informacje dostępny jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Serdecznie zapraszamy!

Kolejność OKR