„Mały OKR 2019” – eliminacje miejskie

5 marca 2019

„Mały OKR 2019” – eliminacje miejskie

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach ogłasza eliminacje miejskie do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów, „Mały OKR 2019”. To już kolejna edycja mającego długą tradycję konkursu zwracającego szczególną uwagę na pielęgnację ojczystego języka, rozwijanie zainteresowań związanych z literaturą piękną i poezją oraz zachęcającego do dbałości o wymowę i dykcję. Eliminacje odbędą się 5 marca o godzinie 10.00 w sali widowiskowej MOK-u. Jury wyłoni spośród uczestników najlepszych uczniów, którzy przejdą do następnego etapu.

Eliminacje miejskie są etapem będącym przepustką do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych, z których zostaną wybrani zwycięzcy, aby następnie zmierzyć się z innymi laureatami w finałach. Każdej kategorii wiekowej przypisany jest zakres repertuarowy – klasy 0 do III – poezja, klasy IV-VI – „wywiedzione ze ze słowa”, klasy VII i VIII oraz gimnazjum – „wywiedzione ze słowa” i „poezja śpiewana”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokładne wypełnienie kart uczestników i dostarczenie ich do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach do 26 lutego 2019 r. Podczas przesłuchań jury będzie brało pod uwagę m.in. dobór repertuaru, interpretacje utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Liczy się również kreatywność, odwaga w podejściu do tematu i ciekawy dobór prezentowanego utworu. Zachęcamy do licznego uczestnictwa i zmierzenia się z pięknymi literackimi tekstami. Szczegóły dotyczące „Małego OKR 2019” znajdują się w regulaminie, a więcej informacji można również uzyskać pod nr telefonu: 32 769 64 82.

KARTA ZGŁOSZENIA

5 marca 2019