Lato w mieście 2018

2 lipca 2018 - 31 sierpnia 2018

Lato w Wojkowicach pełne atrakcji!

Jak co roku wraz z początkiem lipca rozpoczynamy w Wojkowicach akcję „Lato w mieście”. Jest ona ciekawą alternatywą dla dzieci spędzających ten czas w domu, ale również okazją do fajnej zabawy w gronie rówieśników, do aktywnej i ciekawej rozrywki oraz do prawdziwej wakacyjnej przygody. Przez cały lipiec i sierpień zajęcia i zabawy dla najmłodszych będą się odbywały na terenie Wojkowic – wyjątkowo w tym roku ze względu na remont w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, zajęcia organizowane przez placówkę przybiorą postać happeningów, czyli cyklicznych akcji prowadzonych przez animatorów, z programem pełnym zabawy i niespodzianek.

Oprócz MOK-u w organizację „Lata w mieście” włączyli się również: Placówka Wsparcia Dziennego „Tlen Wojkowice” oraz Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 3. Udział w akcji jest bezpłatny.

Happeningi organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach wystartują już 3 lipca, a w ciągu całego miesiąca odbędzie się 8 takich plenerowych imprez. Każda będzie miała miejsce w innej części miasta m.in. na terenie Parku Miejskiego, na placu zabaw Nivea przy żłobku „Figielkowo”, na placach zabaw przy ul. Morcinka i Sucharskiego oraz w kilku innych lokalizacjach. To świetna okazja do tego, aby dzieci z różnych części Wojkowic nie musiały dojeżdżać i mogły bawić się w znanej sobie okolicy. Program każdego happeningu będzie inny, również w zależności od pogody, a spodziewać możemy się zabaw plastycznych, muzyki, zabaw interaktywnych i rekreacyjnych, konkursów, malowania twarzy oraz innych twórczych działań.

Również w lipcu (a także przez cały sierpień) zapraszamy do „Tlenu” gdzie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00 będzie się wiele działo – od zajęć sportowych, integracyjnych, plastycznych z elementami arteterapii, po spotkania filmowe oraz literackie a także kulinarne! W programie placówki pojawią się też liczne warsztaty z przeróżnych dziedzin w tym np. warsztaty pszczelarskie, czekoladowe i chemiczno – magiczne.

W szkołach natomiast odbędą się zajęcia plastyczne, a także plastyczne działania wzbogacone o techniki multimedialne. W lipcu w każdej ze szkół będziemy się spotykać dwukrotnie. W sierpniu Urząd Miasta organizuje coroczne „Wakacje w Mieście”. Harmonogram będzie dostępny w lipcu na stronie internetowej – www.wojkowice.pl. Miłośników sportu zapraszamy za to do Akademii Sportu Wojkowice, w której zajęcia rozpoczną się 13 sierpnia i potrwają do końca wakacji. Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej Akademii.

Magdalena Pasternak

Start: