Koncert Gospel Band „Dotyk Nieba”

3 marca 2019

Koncert Gospel Band „Dotyk Nieba”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Każdy miłośnik zespołów muzycznych, a także śpiewów chóralnych powinien zapoznać się z repertuarem Gospel Bandu „Dotyk Nieba”, grupy działającej w naszym regionie od kilku lat. Koncert odbędzie się 3 marca o godz. 17.00. Wstęp jest darmowy.

Gospel Band jest grupą muzyczną wykonującą utwory zakorzenione w tradycji chrześcijańskiej, głównie związane właśnie z muzyką gospel, wywodzącą się z kultury afroamerykańskiej o dominującej roli wokalu i mocnym przesłaniu zawartym w samym tekście. Jest to muzyka pełna życia, energii i wartości, która również w Polsce staje się coraz bardziej popularna, czego dowodem jest właśnie siła zespołu Gospel Band, mającego już na swoim koncie wiele występów. Założycielką chóru jest Lidia Ściwiarska, a wśród członków grupy znajdują się doświadczeni muzycy i miłośnicy  muzyki gospel. Zespół wykonuje również muzykę jazzową, soulową, inspiruje się także polską tradycją związaną ze śpiewem religijny. „Dotyk Nieba” będzie wyjątkowym przeżyciem duchowym oraz ucztą dla każdego melomana. Zapraszamy!

3 marca 2019
Wydarzenie kategoria: