Klub filmowy

Instruktor

Magdalena Pasternak

Filmoznawczyni, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2013 roku prowadzi Klub Filmowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, zajmuje się również animacją kultury, prowadzeniem imprez kulturalnych oraz propagowaniem wiedzy o kinie. Uwielbia festiwale filmowe, kina studyjne z kameralną atmosferą i dyskusje po seansach. Interesuje się zarówno kinem popularnym jak i produkcjami niszowymi. Jej drugą pasją, rozwijaną na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, jest malarstwo i grafika.

O zajęciach

Klub Filmowy działa w Miejskim Ośrodku Kultury od kilku lat i jest jedyną taką propozycją kulturalną w Wojkowicach. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w czwartkowe popołudnia, a seans filmowy poprzedzany jest krótkim wprowadzeniem prowadzącej. Wśród filmów, które do tej pory oglądaliśmy była zarówna klasyka filmowa jak i najnowsze produkcje kina światowego. Każde spotkanie jest okazją do dyskusji i wymiany opinii o obejrzanym filmie. Klub Filmowy skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych.