Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

II Ogólnopolski Turniej Taneczny Jumpstyle

Uwaga! Decyzją Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerby siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach zostaje zamknięta dla petentów do odwołania, a w związku z tym jesteśmy zmuszeni zmienić termin wydarzenia. Nowa data zostanie podana od razu po jej ustaleniu. Bilety zakupione na pierwotny termin nie stracą swojej ważności!

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach będzie organizatorem drugiego „Ogólnopolskiego Turnieju Tanecznego Jumpstyle”. Duże zainteresowanie pierwszą edycją i zaangażowanie uczestników w przygotowania do rozgrywek tanecznych zaowocowało kolejną odsłoną Turnieju, który ma już w naszym mieście grono fanów i tancerzy. Ten energiczny taniec oparty na mocnych rytmach i zdecydowanych podskokach staje się coraz popularniejszy, a jego miłośnicy odnoszą sukcesy i z powodzeniem rozwijają swoje umiejętności. Wydarzenie odbędzie się 28 marca w MOK-u w godzinach od 12.00 do 18.00.

Tegoroczna edycja Turnieju została podzielona na dwie kategorie: Ligę Duo oraz Ligę Solo. W zależności od kategorii uczestnicy będą występować według ustalonego w regulaminie schematu, a w kolejnych etapach wyłaniani będą najlepsi zawodnicy – aż do fazy pucharowej, po której nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Chętni mogą się zgłaszać poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach wraz z opłatą startową w wysokości 20 zł od osoby lub pary. Każdemu występowi będzie przyglądać się doświadczone i profesjonalne jury, które będzie oceniać każdy występ pod różnymi kryteriami, między innymi – dynamikę tańca, kreatywność, rytmiczność oraz technikę wykonania układów. Jumpstyle to taniec, który doczekał się wielu odmian i podgatunków, jednak jego podstawowa wersja, wywodząca się z muzyki house to skoczny, przesterowany oraz głęboki dźwięk bębna basowego oraz charakterystyczny odgłos uderzającej o ziemię stopy. W układach często pojawiają się triki, a nawet akrobatyczne elementy, wymagającej wielu ćwiczeń i sprawności fizycznej. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych jumpstylem do zapisów i przygotowania jak najlepszych układów tanecznych! Wkrótce będziemy publikować informacje o tegorocznym składzie sędziowskim, jury oraz innymi ciekawostkami dotyczących organizacji turnieju.

Regulamin i sposób przeprowadzenia turnieju

Karta zgłoszenia – Liga DUO

Karta Zgłoszenia – Liga SOLO

 

 

Skip to content