26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MOK-u

14 stycznia 2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MOK-u

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26-sty w całej Polsce i również wzorem ubiegłych lat, w Wojkowicach będziemy świętować wielką zbiórkę na szczytne cele! Organizatorem tegorocznej akcji jest Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz Miejski Ośrodek Kultury. 14 stycznia zapraszamy wszystkich mieszkańców na godz. 17.00 do MOK-u, gdzie będziemy się wspólnie bawić wraz z występującymi zespołami. A zbieramy i gramy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”!

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych– powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach .

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już wielokrotnie kwestowała na rzecz najmłodszych wspomagając oddziały noworodkowe w całej Polsce i dostarczając specjalistyczny sprzęt do szpitali. W tym roku po raz kolejny uzyskane w czasie zbiórki pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia najmłodszych.

W Wojkowicach pomagać będziemy przy wsparciu wolontariuszy z Zespołu Szkół oraz bawiąc się w Miejskim Ośrodku Kultury przy mocnych brzmieniach zaproszonych zespołów. Już o godzinie 17.00 na scenie odbędzie się koncert zespołu NOTTOOEASY, potem kolejno wystąpią zespoły taneczne: Otherside, Color Bears Team oraz Dance for you. O godzinie 19.00 mocnych, rockowych wrażeń dostarczy nam zespół Rusty Rage. Zapraszamy!!!

Magdalena Pasternak

14 stycznia 2018