Ferie zimowe w mieście 2018!

29 stycznia 2018 - 9 lutego 2018

Ferie zimowe w mieście 2018!

W tym roku województwo śląskie rozpoczyna zimową przerwę w nauce pod koniec stycznia. Tradycyjnie już proponujemy naszym najmłodszym mieszkańcom miasta, którzy ten czas będą spędzać w domu, aby zdecydowali się na jedną z wielu aktywności organizowanych przez wojkowickie placówki kulturalne i oświatowe. Wśród instytucji, które zapewnią dzieciom rozrywkę, sporą dawkę sportu oraz zabaw integracyjnych znajdują się: Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach, Placówka Wsparcia Dziennego – „Tlen” Wojkowice oraz Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 3.

Ferie zimowe potrwają dwa tygodnie od 29 stycznia do 9 lutego, to czas, który spędzić możemy w sposób atrakcyjny i pożyteczny, a pomoże nam w tym oferta edukacyjna i rozrywkowa przygotowana przez miasto Wojkowice. Wszystkie zajęcia i warsztaty są darmowe, na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jeśli zapragniecie spędzić ferie razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury to czeka was 6 dni wypełnionych dobrą zabawą. W programie znalazły się bowiem gry i zabawy świetlicowe, zajęcia plastyczne, seans filmowy oraz konkursy. W ramach zajęć odbędą się warsztaty budowania z klocków lego, teatrzyk „Czerwony Kapturek” oraz Turniej FIFA 2018! Na spotkaniu z policjantem dowiemy się jak bezpiecznie zachowywać się podczas ferii.

„Tlen” Wojkowice również zaprasza na wspólne zabawy, prawie codziennie przed dwa tygodnie w godzinach popołudniowych. Tam będziemy bawić się przy grach planszowych, na zajęciach arteterapii oraz warsztatach handmade.

Miłośników sportu zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 3, gdzie odbędą się zajęcia ruchowe, warsztaty szachowe, a także turnieje piłki nożnej.

Program zajęć jest bogaty, zachęcamy więc do aktywnego uczestnictwa i wspólnej zabawy z rówieśnikami!

Magdalena Pasternak

DEKLARACJA UCZESTNICTWA