Dni Wojkowic 2019!

6 września 2019 - 7 września 2019

Dni Wojkowic 2019!

Tegoroczne Dni Wojkowic zapowiadają się różnorodnie i energetycznie! Impreza będzie trwała dwa dni – 6-7 września i wspaniale przedłuży nam wakacyjny klimat. Do wspólnego świętowania zapraszają Burmistrz Miasta Wojkowice – Tomasz Szczerba oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.

Dni Wojkowic to najważniejsza plenerowa impreza dla mieszkańców miasta, na którą co roku zapraszamy wyjątkowych artystów, niebanalnych muzyków, a w ciągu dwóch dni bawimy się całymi rodzinami w muzycznej atmosferze. Również w tym roku zapowiada się niezwykle ciekawy program artystyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a zaproszeni artyści nie pozwolą nam się nudzić. Wystartujemy w piątek 6 września o godzinie 16.00. Jako pierwsze na scenie pojawią się zespoły taneczne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. Grupy Otherside oraz Color Bears Team to grupy młodzieży z Wojkowic oraz okolic. Ich pasją jest muzyka i taniec, szczególnie taniec nowoczesny tzw. jumpstyle.

Zaraz po nich wystąpi Big Silesian Band – to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Grupa pochodząca z Siemianowic Śląskich zaskakuje repertuarem, umiejętnościami i kreatywnością. Założona w 2008 roku przez Joachima Krzyka, ma na swoim koncie wiele sukcesów w tym dotarcie do finału programu „Mam Talent”.

O 17:30 na scenie pojawi się Robert Rozmus. Niezwykły showman, konferansjer i prezenter telewizyjny. Jest śpiewającym aktorem, kabareciarzem, prowadzącym programy rozrywkowe – zapewni nam dużą dawkę dobrej zabawy!

Następnie wystąpi Rudi Schuberth! Wszyscy znamy jego „Córkę rybaka” czy „Monikę dziewczynę ratownika” – z pewnością z Rudim wakacje zostaną z nami na dłużej.

Gwiazdą wieczoru, której występ zaplanowano na godz. 21 będzie Stachursky. Ten „typ niepokorny” jest twórcą wielu przebojów, hitów, które zawdzięcza charakterystycznej barwie głosu i wyjątkowej charyzmie.

Drugiego dnia startujemy o godzinie 14:00, tym razem w Parku Miejskim. Będzie muzycznie, sportowo i kolorowo. O godzinie 14:00 rozpoczniemy grę miejską „Do Parku – Gotowi – Start”, do której zapraszamy dzieci i młodzież szkolną.

Podczas imprezy ma być przede wszystkim sportowo, dlatego w tym roku przygotowaliśmy aż cztery biegi. Pierwszy z nich – „Bieg WojkoMisia” rozpocznie się o godzinie 15:00. Do udziału w nim zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.

Nieco później starsi zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się w II Wojkowickim Biegu o Puchar Burmistrza –  o 15:30 na dystansie 5 kilometrów, a o godzinie 16:45 na 10 kilometrów. Do udziału można zgłosić się tylko przez stronę: https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=724.

O godzinie 19:00 zapraszamy chętne pary do romantycznego „Biegu Ognia” o zachodzie słońca. Oprócz niekwestionowanej przyjemności ze wspólnego biegu dla najlepszych par przygotowaliśmy naprawdę gorące nagrody.

Tego dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchańców, malowania twarzy i konkursów z nagrodami. Specjalną atrakcją w czasie wydarzenia będzie festiwal kolorów,  w ramach którego w godzinach 16:30, 17:30, 18:30 zapraszać będziemy do radosnej zabawy wśród kolorów.

Podczas całej imprezy towarzyszyć nam będzie DJ!

– – – – – – – – –

* Zapisy na „Bieg WojkoMisia” i „Bieg Ognia” będą prowadzone w Urzędzie Miasta Wojkowice
(pokój 1) lub telefonicznie (792 807 177) w godzinach pracy Urzędu w terminie do 5 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

Dni Wojkowic 2019

Start: