Grupa Teatralna Agrafka wraca na naszą scenę!

23 maja 2019

Grupa Teatralna Agrafka wraca na naszą scenę!

Bardzo miło nam poinformować, że będziemy mieli kolejną okazję do podziwiania na scenie  MOK-u grupy teatralnej Agrafka. Nasi lokalni artyści tym razem biorą na warsztat klasycznego Hamleta. Będzie to jednak zupełnie nowe, oryginalne i nietypowe podejście do jednej z najbardziej znanych sztuk Szekspira. Spektakl pt: „Hamlet we wsi Komorne Głuche” na podstawie sztuki chorwackiego dramaturga Ivona Bresana zobaczymy w dniu 23 maja o godz. 17:00. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Utalentowani seniorzy wchodzący w skład grupy teatralnej „Agrafka” już nie raz nas zaskakiwali. Występują nie tylko na terenie naszej gminy, ale również z powodzeniem i sukcesami biorą udział w konkursach i przeglądach teatralnych w Polsce.  Czas na kolejną odsłonę ich aktorskich możliwości. W spektaklu wyreżyserowanym przez Kamila Katolika zabiorą nas na prowincję, do małej miejscowości o wdzięcznej nazwie – Komorne Głuche. Tam właśnie w nikomu nie znanej wsi, grupa zapaleńców postanawia wystawić Hamleta. Akcja przedstawienia toczy się w czasach PRL-u i odtworzenie klimatu ówczesnej rzeczywistości będzie dla aktorów bardzo ważne. Czy uda im się zrealizować w dość trudnych warunkach to niezwykłe przedsięwzięcie? O tym przekonamy się już wkrótce! W spektaklu wystąpią: Danuta Furgas, Zofia Karlińska, Zofia Gajdzik, Elżbieta Krutow, Maria Matusiak, Teresa Jaskuła, Marianna Pardel, Janina Mosioł, Urszula Mikołajczak, Mateusz Piasny, Justyna Piasny, Wacława Mańska oraz Teresa Krzykawska. Serdecznie zapraszamy!

23 maja 2019
Wydarzenie kategoria: