Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

100-lecie Niepodległej Polski

W najbliższą niedzielę będziemy uroczyście obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada to bardzo ważna data dla kraju, gdyż upamiętnia rocznicę powrotu naszego Państwa na mapę Europy po 123 latach pod zaborami. 

W tym roku przypada okrągła rocznica – 100-lecie Niepodległej Polski. Tego dnia w wielu polskich miastach pod pomnikami składane będą kwiaty, odbywać się będą parady wojskowe. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie nastąpi uroczysta zmiana warty. W Wojkowicach także uczcimy należycie najważniejsze polskie święto.

O godzinie 11:00 spotkamy się w Kościele P.W. Św.  Antoniego Padewskiego w Wojkowicach na Mszy Świętej w intencji ojczyzny. Następnie wspólnie pomaszerujemy pod Pomnik Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie o godzinie 12:00 złożymy kwiaty i wysłuchamy przemówień okolicznościowych. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć i posłuchać programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Przedszkola im. Przyjaciół Bajek.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do spotkania się z innymi mieszkańcami naszej małej Ojczyzny w tym wyjątkowym dniu dla naszej “dużej” Ojczyzny.