Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wojkowicach!

//Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wojkowicach!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wojkowicach!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wojkowicach!

26. Finał WOŚP zagrał w całej Polsce przy ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy, sztabów kwestujących i darczyńców, bez których nie byłoby kolejnych rekordów uzbieranych środków pieniężnych. Wojkowice również włączyły się do akcji, a finał odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach zebrali 24 359,94 zł, 32,32 € i 47,34 £ podczas całodniowej zbiórki. Po południu w MOK-u odbyły się koncerty i pokazy taneczne.

Pomimo mroźnej pogody wolontariusze dzielnie kwestowali na ulicach naszego miasta zbierając na bardzo ważny cel – bowiem tegoroczny finał WOŚP przeznaczy uzbierane pieniądze na leczenie noworodków, na specjalistyczny sprzęt, który ratuje życie najmłodszym. Punktem kulminacyjnym zbiórki były koncerty i występy grup młodzieżowych działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Rozpoczęliśmy o 17.00 koncertem zespołu NOTTOOEASY. Grupa młodych chłopaków z Katowic w składzie: Filip Żółtowski, Olaf Rykała i Fabian Klimanek, wprowadziła nas w świat muzyki elektronicznej. W swojej twórczości łączą oni elementy hip-hopu oraz jazzu z elektronicznymi brzmieniami. Następnie na scenie pojawiły się znane w Wojkowicach grupy taneczne. Dance For You – trzy energiczne dziewczyny tańczące do muzyki zespołu Menelaos, zaraz po nich wystąpili: Color Bears Team oraz Otherside, zespóły jumpstyle’owe. Po takiej dawce pozytywnej energii czekał nas ostatni występ dnia – koncert Rusty Rage. To rockowa grupa pochodząca z Tarnowskich Gór zafascynowana progresywnym rockiem, hard rockiem, grungem i thrash metalem. Czterech członków formacji: Bartek “Jerry” Łoboda, Marcin Gruca, Wojtek Grymel i Dawid “Piecu” Piec pokazało tego wyjątkowego wieczoru z jaką pasją podchodzą do muzyki.

Dziękujemy zespołom za wspaniałe występy, wolontariuszom za wykonaną pracę, a wszystkim, którzy wsparli w tym roku Orkiestrę, za dobre serce!

Magdalena Pasternak

Foto: Piotr Kozielski

By | 2018-04-13T09:12:02+02:00 Styczeń 14th, 2018|
Skip to content